x

Hlavní navigace

Merch Reference Přihláška do Fusion Havířov Pro rodiče

Pro „Fusion Rodiče“

Fusion byl založen v roce 2009 v České Republice a Litvě. Od té doby se tyto populární pěvecké sbory rozšířili do celkem 9 zemí (Česká Republika, Litva, Estonsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Ukraina, Bulharsko a Rumunsko.)

PŘIJĎTE SE PODÍVAT - KAŽDÉ úterý v 17:30

Co je Fusion?

Fusion je určen teenagerům ve věku 13-20 let. Základ tvoří moderní pěvecký sbor, který má zkoušky každé úterý od 17:30 do 19:30. Obvykle dvakrát ročně (říjen-prosinec a březen-květen) máme sérii workshopů, ve kterých se účastníci mohou naučit základům hry na hudební nástroje, zapojit se do tance, drama, aranžování, dirigování apod. Workshopy a nácviky kapel jsou pak 1 x týdně buď po zkoušce Fusion nebo v jiný den dle domluvy.

Kdo Fusion organizuje?

Vedoucí Fusion jsou křesťané (členové ESK Havířov), ale Fusion je pro všechny. Chceme, aby Fusion byl místem, kde se mohou setkávat lidé bez ohledu na to, zda jsou věřící nebo ne, aby byli schopni vyslechnout jeden druhého a přijímat se navzájem. Na zkouškách máme také krátké zamyšlení, které se může týkat víry, morálních témat nebo jiných aktuálních otázek. Je na každém, co si z toho vezme. Nikoho do ničeho nenutíme. Členský příspěvek člena Fusion činí 300,-/půl roku. (Od září 2020 do konce ledna 2021 není členství zpoplatněno.)

Naše hodnoty/pravidla

Kultura

Hudba je univerzálním jazykem a přirozenou součástí života dnešních teenagerů. Ve Fusion se snažíme je vést k tomu, aby se jejím prostřednictvím učili vyjádřit svou osobnost, kritickyy přemýšlet a vnímat různorodost hudebních forem i životních směrů. Na mnoha místech se Fusion stává součástí kulturních programů lokální komunity.

Kreativita

Fusion rozvíjí kreativitu. Učíme mladé lidi hledat jejich skryté schopnosti, zkoušet nové věci. Pro někoho to znamená naučit se hrát na hudební nástroj nebo dirigovat sbor. Pro někoho jiného to může být organizování akcí, veřejný slovní projev nebo práce s médií. Vždycky zdůrazňujeme, že nikdo není lepší ani horší kvůli svému talentu a že se nemusí bát zkoušet nové věci.

Komunita

Fusion vytváří komunitu a místo, kde je každý přijímán takový, jaký je. Bez ohledu na typ osobnosti, zda je introvert nebo extrovert, zda něčemu věří nebo ne, jaké má oblečení nebo shopnosti. Fusion není pouze o hudbě, ale především o vztazích, čímž poskytuje bezpečné prostředí a pozitivní atmosféru.

Křesťanské hodnoty

Vedoucí ve Fusion jsou křesťané, přičemž po celé ČR a v dalších zemích Evropy patří do různých církví. Fusion samotný je však otevřen pro kohokoliv bez ohledu na světonázor. Studenti mají příležitost se na Fusion seznámit s křesťanským pohledem na celou řadu oblastí, nikdo nikoho do ničeho nenutí, je na každém, zda a co si z toho vezme. Křesťanství vedoucích určuje i etický rámec činnosti Fusion - na všech akcích platí zákaz alkoholu a drog, zákaz kouření (s výjimkou písemného souhlasu rodičů u neplnoletých) a oddělené ubytování chlapců a děvčat při akcích přes noc.

Děkujeme za vaši podporu...